Черговий енергоефективний будинок з’явився у Дніпропетровську завдяки конкурсу мініпроектів з енергозбереження

Мешканці ЖБК №104 «Проектувальник-2» (проспект газети «Правда», 10/1) за підтримки обласної ради зробили свій будинок енергоефективним. Вони завчасно підготували його до найближчої зими та усіх наступних холодів. В будинку відремонтували міжпанельні шви та покрили стіни енергозберігаючою фарбою. Такий підхід дозволить зберегти тепло у під’їздах та квартирах будинку.

Реалізувати енергозбережений проект вдалось завдяки перемозі у регіональному конкурсі міні-проектів з енергозбереження серед локальних громад, який багато років успішно діє за ініціативи голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода. Загальна вартість робіт – близько 78,8 тис. грн. Більша частина з них — 50 тис. грн. – грант від обласної ради, іншу суму зібрали самі громадяни.

«Досвід реалізації проектів дає відчутні результати: використання енергозберігаючих технологій, автоматично приводить до економії. Ми бачимо користь для дніпропетровців від участі у регіональних програмах по енергоефективності, тому завжди шукаємо нові можливості для реалізації подібних ініціатив», – зазначив Євген Удод.

За словами голови правління ЖБК № 104 «Проектувальник-2» Наталі Астаф’євої відчутну економію енергоносіїв, а отже і сімейного бюджету мешканці будинку відчули вже після першої перемоги у конкурсі міні-проектів з енергоефективності. Тоді, завдяки гранту облради у під’їздах установили енергозбережні вікна та утеплили зовнішні кути будинку. Мешканці будинку й надалі націлені вигравати наступні конкурси та за допомогою цього робити свій будинок комфортнішим для життя.